Відродити донорство на Прикарпатті з допомогою угорських партнерів

Таке нове завдання поставив перед собою Фонд «Відродження Прикарпаття» у співпраці з Почесним Консульством Угорщини в м. Івано-Франківську та громадською організацією «Асоціація молодих донорів Прикарпаття».
Нестача донорської крові та препаратів з неї – це стара проблема. Нині, в умовах воєнного протистояння на сході України, в умовах поглиблення соціально-економічної кризи вона загострилась ще більше. Крові для хворих у лікарнях та поранених, що перебувають у військових госпіталях не вистачає. Ситуацію пробують врятувати звичайні громадяни, які добровільно здають кров, щоб врятувати життя співвітчизників, громадські організації, котрі організовують кампанії на підтримку донорства, проте це лише окремі патріотичні ініціативи. Потрібне реформування самої державної системи донорства: від забору крові, до зберігання, виготовлення препаратів крові, вчасного переливання тим, хто цього потребує, створення об’єднаної бази даних про банк крові, популяризація і підтримка донорства.
Значним чином подолати ці виклики нам допоможе досвід Угорщини.
За підтримки Почесного консульства Угорщини в м. Івано-Франківську наша організація у співпраці з громадським об’єднанням «Асоціацією молодих донорів Прикарпаття» взялася налагоджувати ділові стосунки з Червоним Хрестом Угорщини, угорськими фахівцями з центрів крові, з тим, щоб допомогти налагодити ефективну систему донорства на Прикарпатті.
Найближчим часом делегація фахівців-медиків та громадських активістів з Івано-Франківської області відвідає Угорщину та познайомиться з європейським досвідом донорства.

Можливо вас зацікавить...