Залучення місцевих підприємців та активістів-волонтерів з громадських організацій і місцевих громад до підтримки екологічних акцій з прибирання сміття в рекреаційних районах Івано-Франківської області

Проект  має на меті покращити екологічну ситуацію в рекреаційних регіонах Івано-Франківської області. Для цьоговиконавці залучать волонтерів з екологічних громадських організацій, сільських громад, отримають благодійнудопомогу від місцевих підприємців і протягом квітня-травня 2013 року організують і проведуть 20 екологічних акцій зприбирання побутового сміття у гірських селах, біля туристичних об’єктів, на туристичних маршрутах. Дляпродовження співпраці бізнесу, громадських організацій, органів місцевої влади у майбутньому таку практикузакріпимо у договорах про державно-приватне партнерство.

Тривалість Проекту

(6 місяців – з  травня по листопад 2013 року).

Опис Проекту

Нині уже 4% території України займають звалища твердих побутових відходів. Сміття проникає у рекреаційні райониКарпат  Через низьку свідомість туристів, місцевих жителів, через недосконалу роботу комунальних служб,відсутність ресурсів для екологічних організацій на туристичних маршрутах, біля туристичних об’єктів, у руслах річокнагромаджуються чимало побутового сміття. У селах виникають стихійні звалища. Все це забруднює довкілля, псуєімідж області як екологічно чистого місця для відпочинку.

Користь від Проекту будуть мати жителі сільських громад,органи місцевої влади, туристи, туристичні фірми, учнімісцевих шкіл, активісти екологічних організацій. Це люди різних професій, об’єднані ідеєю зробити Карпати чистим іпривабливим місцем для відпочинку та оздоровлення.

Протягом 20-ти екотолок розраховуємо залучити до прибирання сміття 600 волонтерів з екологічних організацій, 400місцевих жителів, 200 учнів, 10 приватних фірм, 8 сільських рад.

Перший етап

Проекту – організаційний. У цей час мобілізуємо матеріальні та людські ресурси для здійсненняекологічних акцій у трьох обраних районах області.

Другий етап

буде тривати з червня по жовтень 2013 року. Він передбачає здійснення основної проектної діяльності.

Результати Проекту

  • Місцева влада отримала дієві інструменти у боротьбі із засміченнями своїх територій – підвищені штрафи, співпрацю в рамках державно-приватного партнерства, допомогу громадських екологічних інспекторів Івано-Франківської державної екологічної інспекції.
  • Підвищення почуття відповідальності підприємців, волонтерів, жителів карпатських сіл за стан довкілля
  • Налагоджено ефективну взаємодію між бізнесом, НУО та владою
  • Через механізм державно-приватного партнерства місцева влада ефективно вирішує інші екологічні проблеми
  • Зросла привабливість області як екологічно чистого регіону України
  • Місцеві жителі і туристи підтримують не засмічують територію

19.05.2013