Івано-Франківська ОДА рекомендувала зупинити будівництво міні-ГЕС у Карпатах

Координаційна рада з питань будівництва об’єктів малої гідроенергетики та протипаводкового захисту при Івано-Франківській обладміністрації рекомендувала обласній інспекції Державного архітектурно-будівельного контролювідкликати дозвіл на будівництво міні-ГЕС на річці Дземброня (Бистрецька сільрада, Верховинський район).

Рекомендувати держархбудконтролю відкликати дозвіл на будівництво (міні-ГЕС на річці Дземброня уВерховинському районіПідставою для анулювання дозволу є грубе відхилення від проекту“, – повідомив назасіданні координаційної ради з питань будівництва об’єктів малої гідроенергетики та протипаводкового захисту приІвано-Франківській обладміністрації у вівторок перший заступник голови обладміністрації Василь Плавюк.

Він акцентував на тому, що дозвіл на будівництво міні-ГЕС на річці Дземброня Бистрецька сільрада не видавала,немає позитивного рішення місцевої громади та угоди про соціальну участь підприємця в розвитку села.

Крім того, за словами В.Плавюка, підприємець не надав відкоригованого проекту будівництва міні-ГЕС, а щобзаощадити довжину труб, проклав їх посеред річки.

В.Плавюк також повідомив, що всі дозвільні документи та матеріали на будівництво цієї міні-ГЕС, які надалидержавні інстанції, направлять до правоохоронних органів “для юридичної та правової оцінки діям державнихслужбовців, які надавали ці дозволи“.

Перший заступник голови ОДА рекомендував підприємцюпочати спочатку“: “Якщо буде ухвалено позитивнерішення сільської громади, тоді всі рішення підтримають. Не буде позитивного рішення сільської громади, ніхтопроти громади не піде“.

Як повідомлялося, в березні 2012 року, реагуючи на протести громадськості, голова Івано-Франківської ОДАМихайло Вишиванюк своїм розпорядженням призупинив будівництво міні-ГЕС у Карпатах і створив робочу групу длярозгляду питань щодо дотримання вимог законодавства при будівництва малих ГЕС у Верховинському районі. Потіму травні 2012 року згідно з розпорядженням Івано-Франківської ОДА було створено координаційну раду з питаньбудівництва об’єктів малої гідроенергетики та протипаводкового захисту у складі 15 осіб, яку очолив першийзаступник голови обладміністрації В.Плавюк.

У грудні 2012 року М.Вишиванюк скасував своє розпорядження про призупинення будівництва міні-ГЕС на гірськихрічках області, а голів райадміністрацій і мерів міст зобов’язав надавати проекти з будівництва малих ГЕС іпротипаводкових об’єктів на координаційну раду.

Можливо вас зацікавить...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.