На Прикарпатті кожен третій житель хворіє на гіпертонію

Кожен третій житель Івано-Франківської області хворіє на гіпертонію.
«У нас кожен третій в області має гіпертонію. 350 тис. хворих людей на гіпертонію», – повідомив директор департаменту охорони здоров’я Роман Мельник.
При цьому він зазначив, що в рамках пілотного проекту зі зниження цін на ліки від гіпертонії Івано-Франківська область отримала у цьому році 5,4 млн. грн., але використовує лише 51% цих коштів.
Тобто, уточнив Р.Мельник, біля 3,9 млн. грн. ще залишається і є загроза їх не використати до кінця року. «Медики роблять все, що можливо. Виписують величезну кількість рецептів. Але тільки 36% із цих виписаних рецептів на сьогоднішній день отоварені», – пояснив директор департаменту. Тому він вважає, що контролюючі органи повинні перевірити, чому ліки від гіпертонії відпускають в аптеках без рецептів, а керівники районів – продумати створення аптечної мережі і організувати роз’яснювальну роботу серед населення.
«Медична культура кожної людини має бути такою, щоб ми не заставляли її це робити. Ми повинні донести інформацію таким чином, що хворі без цих таблеток не мають права жити, тому що кінцева стадія – це інсульт, інфаркт і це інвалідність», – зазначив головний медик області.
За його даними, нині в області 88 тис. інвалідів.

Можливо вас зацікавить...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.