Івано-Франківська область має намір реалізувати проект із глибокого біоочищення стічних вод природними методами в м. Яремчі

Івано-Франківська область має намір спільно з угорськими партнерами реалізувати інноваційний проект з глибокогобіологічного очищення стічних вод із застосуванням природних методів у курортному місті Яремчі.

“Цей проект розробляємо, і Микола Янович Азаров його підтримав. Цебудівництво очисних споруд в Яремчі наоснові ноу-хау”, – повідомив голова Івано-Франківської обладміністрації Михайло Вишиванюк на прес-конференції всуботу, 3 квітня, відповідаючи на запитання про результати його поїздки у складі офіційної урядової делегації доУгорщини.

Він зазначив, що з роботою таких очисних споруд члени української делегації ознайомилися в Будапешті.

Як повідомило поінформоване джерело, за цією технологією глибоку біологічну очистку каналізаційних стоків іззастосуванням активного мулу здійснюють в аеробних, анаеробних і аноксидних біореакторах. Процес розкладанняорганічних речовин і хімічних сполук у стічній воді завершують рослини з розгалуженою кореневою системою,прикріплені до відкритих біореакторів. На їх коренях на різних етапах доочистки поселяються численні тарізноманітні колонії бактерій і мікроорганізмів.

Як і в природних умовах, підсилюють доочищення води равлики, хробаки, риби, раки та інші мешканці водойм.Процеси доочистки за цією технологією проходять у сотні разів швидше, ніж у природі, а очищену воду можнаповторно використовувати для технічних потреб і рибного господарства.

Такі очисні споруди будують у вигляді великої оранжереї з легких конструкцій. Вони добре вписуються в гірський ландшафт, стають для студентів і школярів наочним посібником функціонування природних екосистем і можуть бути привабливим об’єктом для туристів.

В Яремчі очисні споруди побудовані в 1991 році, і нині вони вже не якісно очищають сильно забруднену воду, яка потрапляє в р.Прут. До того ж, у цьому курортному регіоні слабо розвинена централізована каналізаційна мережа, а домогосподарства та туристичні об’єкти майже не мають локальної біоочистки стічних вод.

Можливо вас зацікавить...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.