WUDC Group планує відновити міні-ГЕС в Івано-Франківській області

Компанія West Ukrainian Development Consulting Group (Івано-Франківськ) має намір відновити мінігідроелектростанцію (ГЕС) на річці Гнила Липа в селі Конюшки (Рогатинський р-н Івано-Франківської обл.)

“У координаційну раду звернулося підприємство, яке має намір реалізувати проект з відновлення зруйнованої мініГЕС пригребельного руслового типу на річці Гнила Липа в селі Конюшки. Вже розроблено техніко-економічнеобгрунтування проекту“, – сказав заступник директора департаменту промисловості та інфраструктури Івано-Франківської облдержадміністрації Вадим Козленко у вівторок 2 квітня, на засіданні координаційної ради з питаньбудівництва малої гідроенергетики та протипаводкового захисту.

За його даними, планована потужність станції – 350 кВт, вона буде виробляти 1800000 кВт-год електроенергії на рік.

Компанія планує почати будівництво на початку 2014 року, вартість реалізації проекту – 4 млн грн.

В.Козленко також зазначив, що WUDC Group вже надала координаційній раді рішення Конюшковської сільради,угоду про соціальне партнерство з ним, дозвіл Рогатинської райдержадміністрації на розробку проекту землеустроюта матеріали щодо проведення громадських слухань.

Директор WUDC Group Максим Чопей повідомив, що це перший проект, який компанія буде реалізовувати, а дляцього вони знайомилися з роботою таких міні-ГЕС в Грузії.

Координаційна рада рекомендувала приватному підприємству зібрати всі необхідні документи та надати дляотримання дозволу на початок будівництва.

ГЕС в селі Конюшки була побудована в 50-их роках минулого сторіччя, вона пропрацювала 15 років, а після запускуБурштинської ТЕС її закрили.

Конюшки розташовані в рівнинній частині Івано-Франківської області.

В даний час в Івано-Франківській області працюють три малих ГЕС, дві з них були відновлені (в Снятині та у селі Золота липа, які експлуатує компанія “Енергоінвест”) та одна – в с. Пробійна Верховинського району – побудована приватним підприємцем у 2009 році. У минулому році вони виробили близько 5 млн кВт-год електроенергії.

Як повідомлялося, проекти будівництва міні-ГЕС в Івано-Франківській області буде розглядати координаційна рада з питань будівництва об’єктів малої гідроенергетики та протипаводкового захисту при обладміністрації.

Можливо вас зацікавить...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.